Recenzja Samsung Galaxy Chat

W sklepach znajdziemy bardzo niewiele telefonów komórkowych z fizyczną klawiaturą. Czasy gdy na topie była marka Blackberry już przeminęły, a obecnie dużą część z nas po prostu boi się kupować produktów tej marki z uwagi na fakt, iż lada dzień producent może zniknąć z rynku.

Samsung Galaxy chat _1

Tym oto sposobem fani fizycznej, a nie dotykowej klawiatury pozostali sami sobie. Jeszcze kilka lat temu można było się zdecydować na HTC Desire Z, ale obecnie jest to telefon, który nie obsługuje nowego Androida, a co za tym idzie zainteresowanie nim jest dość znikome.

Dlatego też w tym wpisie pragnę przedstawić telefon Samsung Galaxy Chat, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie w momencie, gdy pierwszy wziąłem go do ręki i to wrażenie utrzymało się do końca testów.
Samsung Galaxy Chat to smartfon z fizyczną klawiaturę, 3-calowym ekranem, który (co jest największą wadą urządzenia) pracuje w rozdzielczości 240×320 pikseli i obsługuje 256 tys. kolorów, kiedy standardem stało się obecnie 16 mln. Jako wadę można uznać obecny w nim procesor, który posiada taktowanie 850 MHz. Jednak podczas użytkowania telefonu nie jest to tak dotkliwe, jak mogłoby się wydawać.

Komfort użytkowania Galaxy Chat

Telefon bądź co bądź demonem prędkości nie jest, mimo tego wszystko ładuje się tutaj w miarę szybko i stabilnie. Nawet prędkość ładowania się nowego Messangera czy Hangouta jest do zaakceptowania, a uruchomione obok siebie nie powodują spadku płynności działania.

Samsung Galaxy Chat _2

Jeżeli chodzi o klawiaturę to z tej korzysta się naprawdę przyjemnie i trzeba za nią przyznać wielki plus. Producent stanął na wysokości zadania. Przyciski posiadają odpowiedni przeskok, a nauka pisania na klawiaturze to kwestia dosłownie kilkunastu wiadomości. Mi osobiście bardzo podoba się miejsca na przycisk ALT, z którego korzysta się wygodnie.

Oprócz tego na klawiaturze znajdziemy jeden przycisk, który możemy dowolnie zaprogramować oraz specjalny ChatON do komunikatora firmy Samsung. Jeżeli chodzi o wspomniany już w tej recenzji wyświetlacz, jest on zdecydowanie słaby. Mała rozdzielczość powoduje, że niektóre teksty wyglądają dość niedbale lub jak kto woli brzydko. Ja się do tego już po jednym dniu przyzwyczaiłem.

Samsung Galaxy Chat _4

Tak mała rozdzielczość ekranu powoduje, że na Samsung Galaxy Chat po prostu ciężko się gra. Mały ekran oraz utrudniony dostęp do niego z powodu obecności klawiatury powodują, że w gry jak np. Angry Birds wcale nie gra się dobrze, co nie oznacza, że nie można.

Mam wrażenie, że ten telefon to jednak coś pomiędzy biznesowym telefon BlackBerry a tanim smartfonem. Klawiatura fizyczna świetnie sprawdza się podczas pisania wiadomości, chatowania czy odpisywania na wiadomości e-mail, tak więc ogólnie wrażenie z użytkowania telefonu w dużej mierze zależy od tego, do czego będziemy go wykorzystywać.

Samsung Galaxy Chat _5

Jakość wykonania smartfona

Ocena za jakość wykonania może być tylko jedna i wynosi 5 w 6 stopniowej skali ocen. Wszystko jest idealnie sparowane, nic nie trzeszczy, nie ma luzów, a całość robi świetne wrażenie. Niestety nie można dać maksymalnej noty, ponieważ telefon za bardzo się błyszczy.

Ocena końcowa

W telefonie nie zabrakło GPS, Bluetooth, WiFi szeregu autorskich aplikacji Samsunga ani też obsługa nie stwarza żadnych problemów. Można narzekać na słabej jakości ekran i ogólną wydajność, która nie poraża: procesor 850 MHz, 512 RAM, 4 GB wbudowanej pamięci, jednak nie zapominajmy, że jego cena wynosi zaledwie około 400 złotych.

Porównanie cenowe Samsung Galaxy Chat

Nazwa Średnia cena dotykowy ekran/klawiatura RAM Procesor
Samsung Galaxy Chat 429.00 zł tak/tak  512 MB 850 MHz
Samsung Galaxy Fame 470.00 zł tak/nie  512 MB 1 GHz
Samsung Galaxy S Duos 580,00 zł tak/nie  768 MB 1 GHz

kliknij na nazwę telefonu, aby porównać ceny

Patrząc na ten konkretny model z perspektywy ceny okazuje się, że otrzymujemy dokładnie to, za co płacimy. Smartfon spełnia swoją rolę, nie ma problemu z obsługą aplikacji, a dodatkowo można zakochać się w fizycznej klawiaturze, której ciężko odmówić uroku. Wszystko jest ładnie wykonane i mimo tego że niektóre rzeczy (np wyświetlać) podane zostały tutaj w dość okrojonej formie, to w tej cenie i tak trudno będzie znaleźć coś lepszego. Ode mnie zasłużona ocena końcowa to 4 w 5-stopniowej skali.

Summary
Reviewer
Marcin
Review Date
Reviewed Item
Samsung Galaxy Chat
Author Rating
4

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>