Recenzja składanych słuchawek AKG K404

Słuchawki AKG K404 to dość nietypowy model. Nie tylko ze względu na swoją konstrukcję, ale i cenę. Za około 90 złotych dostajemy dobry dźwięk podany w obudowanie, która niestety, ale mi do gustu nie przypadła.

recenzja akd k404

Mnie osobiście w tych słuchawkach przeraziło przede wszystkim to, że jest tyle plastiku. Od razu po wyjęciu ich z pudełek idzie go odczuć, choć w dotyku wydaje się być dość wytrzymały.

Jeżeli chodzi o pałąk to ten stworzony został z metalu, jest giętki i za jego pomocą ustawiamy sobie optymalny dla nas rozstaw. Zauważyłem, że od czasu do czasu pałąk ten sam reguluje się, jednak tylko sporadycznie.

akg k404 1

Największą uwagę jednak zawróciłem jak zwykle na komfort użytkowania, a ten jest zadziwiająco dobry. Można narzekać na tłumienie, jednak nie należy popadać w paranoje, całkowite odcięcie się od otoczenia nie jest szczególnie dobrym pomysłem w środku ruchliwego miasta. Jeżeli chodzi o nauszniki to te są odpowiednie miękkie. Odnoszę po ostatnim teście KOSS UR 20 ,że nauszniki są nieco zbyt małe, jednak pamiętajmy, że są to słuchawki, które mają być mobilne, a więc obecna wielkość jest moim zdaniem optymalna.

palak akg k404

Jeżeli chodzi o sam sposób ich składania to jest on dość przemyślany i rzeczywiście w zimowej kurtce zmieścimy je całe do kieszeni, a na pewno w całości włożymy do plecaka czy torby, tym bardziej, że w zestawie znajdziemy do nich specjalny pokrowiec. Na koniec warto dodać, że 1.5 metra długości przewodu to dość optymalna długość.

Dźwięk KOSS UR 20

Ponieważ uważam, że nie samo złoto budzi zachwyt, pozwolę sobie rozpisać się na temat dźwięku słuchawek za około 80 złotych. Warto zwrócić tutaj uwagę, że model ten brzmi dość charakterystycznie i zadziwiająco dobrze jak na swoją cenę.

Model gra dość mocno dołem, a to co rzadko ma miejsce przy takich modelach, czyli wysoka detaliczność (jak na swoją cenę!) jest tutaj zauważalna. Mimo tego brak sceny i rozlewający się bas przeszkadzają i psują ogólnie dobrą opinię o tych słuchawkach.

akg k404

To co mnie zachwyciło do głos elektroniki, wokalu oraz gitary, która brzmi dość naturalnie i jest nieźle odwzorowana.

Słowem zakończenia recenzji

Pytanie na, które warto zawsze odpowiedzieć na zakończenie takich wpisów “Dla kogo są te słuchawki?“. Moim zdaniem to dobry model dla osób, które nie lubią dużych słuchawek, a nie chcą ryzykować i kupować dokanałowych lub po prostu ich nie akceptują.

Słuchawki nauszne – zestawienie modeli

Nazwa Średnia cena Typ Długość kabla Mikrofon
AKG K404 91,00 zł nauszne 1.5 m nie
Philips SHO4200 99,00 zł nauszne 1.2 m nie
Philips SHL5205 131,00 zł nauszne 1.2 m nie

kliknij na nazwę słuchawek, aby zobaczyć porównanie cenowe

Moim zdaniem AKG K404 są warte każdej wydanej na niej złotówki, choć zastanawiał bym się osobiście przed ich zakupem ponieważ mi nie odpowiada w nich tłumienie.  Zasłużone 5 na 5 gwiazdek, choć ostateczną oceną w tym wypadku pozostawiam Tobie.

 Za nadesłanie słuchawek do testów podziękowania kieruje do sklepu:

headbeat1

Summary
Reviewer
Marcin
Review Date
Reviewed Item
AKG K404
Author Rating
5

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>