Test i recenzja słuchawek KOSS UR 20

Jeżeli poszukujesz niedrogich słuchawek nausznych, które co prawda nie zaskoczą Ciebie dźwiękiem, ale oferują za to dobry współczynnik ceny do jakości to z całą pewnością szukasz KOSS UR 20.

koss ur 20 _1

Słuchawki te co od razu zaznaczyć należy na wstępie nie biją na głowę pod kątem jakości dźwięku, ale z cała pewnością warto zwrócić na nie uwagę ze względu na wykonania oraz stosunkowo niską cenę.

Wykonanie UR 20

Słuchawki te wykonane zostały z dość twardego i sprawiającego pozytywne wrażenie plastiku. Wszystkie elementy zostały do siebie idealnie sparowane i sprawiają niebywałe, pozytywne wrażenie. Poduszki nauszników mocno trzymają się całości i są odpowiednio miękkie, co powoduje, że bez przeszkód będziemy mogli siedzieć w słuchawkach naprawdę spory okres czasu.

koss ur 20 _4

Kabel jest odpowiedniej grubości, a we wszystkich newralgicznych miejscach został dodatkowo zabezpieczony przed wyłamaniem. Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to raczej nic nie przeszkadza, choć regulacja pałąka mogła by być nieco bardziej wygodna.

Jak słuchawki grają?

Moim zdaniem dźwięk nie jest zły, jednak sporo mu brakuje. Słuchawki mają tendencje do grania dość płasko i bez wyczucia. Niestety, ale w większości utworów słychać zdecydowanie mocne dudnienie, które ostatecznie powoduje, że przy utworach, w których jest go dużo KOSS UR 20 męczą uszy.

koss ur 20 _6

Jeżeli chodzi  o zakres tonalny czy dynamikę to zakres jest naprawdę mały. Innymi słowy dźwięk jest adekwatny do ceny wynoszącej 70 złotych. Powiedziawszy szczerze, gdyby słuchawki nie dudniły tak mocno można by śmiało powiedzieć, że dźwięk jest całkiem niezły, jednak bassu zdecydowanie jest tutaj zbyt wiele.

Podsumowanie

KOSS UR 20 to słuchawki dobre w swoim przedziale cenowym, jednak jeżeli używałeś słuchawek droższych to niczego dobrego w nich nie znajdziesz. Tak właściwie ciężko powiedzieć o nich źle ze względu na jakość wykonania choć producent mógł postarać się o lepsze głośniki w nausznikach.

Słuchawki KOSS UR 20

Nazwa Średnia cena Typ Mikrofon
KOSS UR 20 70,00 zł nauszne nie
Sennheiser HD 20 b/d b/d b/d
Sony MDR-ZX100 81,00 zł nauszne nie

kliknij na nazwę słuchawek, aby zobaczyć porównanie cenowe

Dodatkowo w słuchawkach brakuje pewnej indywidualności dźwięku, a ciężko postawić je w roli słuchawek do gier ze względu na brak mikrofonu. Zasłużone 3- w 5 stopniowej skali, jednak ocena wybroniona wykonaniem, a nie dźwiękiem.

Za nadesłanie słuchawek do testów podziękowania kieruje do sklepu:

headbeat1

Summary
Reviewer
Marcin
Review Date
Reviewed Item
Koss UR 20
Author Rating
3

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>