XX.Y Runner 30 – recenzja sportowych słuchawek Bluetooth

Sportowe słuchawki to coś, o czym marzy każda osoba lubiąca bieganie, trening na siłowni czy po prostu została zmuszona do podróży. W tej recenzji przedstawiam model XX.Y Runner 30, który można kupić już w cenie 200 złotych.

XX.Y Runner 30

Słuchawki te komunikują się ze źródłem dźwięku za pomocą modułu Bluetooh, a parowanie ich z innym urządzeniem nie sprawi nam najmniejszego problemu, dosłownie ogranicza się to jedynie do naciśnięcia i przytrzymania jednego, czytelnie wskazanego w instrukcji obsługi przycisku.

Wykonanie Runner 30

Słuchawki te zostały wykonane z mocnego tworzywa, które z całą pewnością jest odporne na upadek. Trwałość wynika również z faktu, że są one bardzo lekkie i upadek nawet z dużej wysokości nie jest wstanie im zaszkodzić.

XX.Y Runner 30 _1

Wszystkie elementy zostały sparowane odpowiednio, a całość sprawia naprawdę dobre wrażenie. Po wzięciu słuchawek do ręki czuć ich cenę. Na Runner 30 znalazło się kilka przycisków, takich jak regulacja głośności oraz przerzucanie kolejnych piosenek. Część z nich posiada inne ukryte funkcje, o których dowiemy się z instrukcji.

Wewnętrzna strona słuchawek

Wewnętrzna strona słuchawek

Poszczególne słuchawki zostały połączone przy pomocy lekko usztywnionego kabla, który gwarantuje nam stabilne trzymanie się słuchawek na naszych uszach. Trzeba przyznać, że leżą one stabilnie. Utrzymają się na swoim miejscu nawet w momencie, kiedy biegniemy czy wykonujemy ćwiczenia (testowałem), tak więc spełniają swoje założenia.

Jakość dźwięku

Na co dzień używam słuchawek dokanałowych, tak więc ochoczo podszedłem do testów. Parowanie Runner 30 ze smartphonem zajęło dosłownie chwilę. Dźwięk który wydobył się ocenić należy jako dobry. Bass, który usłyszałem, jest charakterystycznym znanym nam ze słuchawek dokanałowych. Wokal odczuwalny, a tony wysokie zdecydowanie słyszalne.

Parametry techniczne słuchawek XX.Y RUNNER 30

  • Odstęp sygnał/szum: > 80 dB
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20kHz
  • Czułość: 80 dB
  • Bateria: 150 mAh
  • Bluetooth: CLASS 2, V2.1 + EDR
  • Zgodność systemów Bluetooth: A2DP, AVRCP

Całość komponuje się dobrze, choć śmiało trzeba powiedzieć, że słuchawki nie budują przestrzeni, co zarazem jest jednak typowe dla modeli dokanałowych w tym segmencie cenowym. Ogólna ocena dźwięku jak za tą cenę to według mnie 4 w 5-stopniowej skali.

Przyciski na Runner 30

Przyciski na Runner 30

Podsumowanie

Podsumowując należy napisać, że na rynku są inne podobne słuchawki, jednak ich cena jest wyższa. Runner 30 to model, który spełnia swoje założenia. Daje nam swobodę podczas ćwiczeń, pewność, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu, oraz co najważniejsze dobrą jakość dźwięku. Na wbudowanym akumulatorze słuchawki podziałają około 5 godzin.

Słuchawki XX.Y Runner 30

Nazwa Średnia cena Typ Mikrofon
XX.Y Runner 30 200,00 zł dokanałowe tak
XX.Y Runner 20 b/d b/d b/d
XX.Y Runner 10 81,00 zł nauszne nie

kliknij na nazwę słuchawek, aby zobaczyć porównanie cenowe

Co starczy nam nie tylko na bieg, czy wizytę w siłowni, ale również pozwoli skorzystać z nich w drodze w autobusie czy podczas spaceru do domu. Według mnie zasłużone 4 na 5 możliwych punktów z tendencją wzrostową. Na pewno plus za jakość dźwięku, dobre wykonanie, łatwość parowania z innymi urządzeniami oraz nowoczesny design, ale minus za brak w ofercie większej ilości wersji kolorystycznych oraz pokrowca w zestawie. Zabrakło mi również dodatkowych gumek w zestawie, jednak warto zaznaczyć, że te dobrze leżą w moich uszach.

[divider top=”no”]

Za podesłanie słuchawek dziękuję firmie:

xxz

Summary
Reviewer
Marcin
Review Date
Reviewed Item
XX.Y Runner 30
Author Rating
4

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>