Słuchawki Sony MDR-V55 na co dzień i nie tylko

Wiele na rynku jest modeli słuchawek o dość konkretnym przeznaczeniu. Pchełki zabierzmy w drogę, słuchawki dokanałowe w miasto, a w nausznych posiedzimy zazwyczaj w domu (choć sam często zabieram jest w drogę). Jednak są na rynku słuchawki bardziej uniwersalne jak opisywany w tym przeglądzie model Sony MDR-V55.

foto:Sony

foto:Sony

Są to słuchawki nauszne o dość nietypowej formie. Możemy je złożyć przez co zajmują mniej miejsca. Warto zwrócić uwagę, że rzeczywiście na rynku są obecne podobne rozwiązania jednak żadne z nich nie dotyczy słuchawek o tak dobrym brzmieniu i wysokiej jakości wykonania.

MDR-V55 od firmy Sony wyposażone zostały w miękki pałąk, tworzywo, z którego zostały wykonane sprawia wrażenie wytrzymałego, a kabel nie budzi również żadnych zastrzeżeń.  Jak widać na powyższym zdjęciu wszystko jest masywne i ogólne wrażenie określić należy jako bardzo dobre.

Słuchawki Sony MDR-V55

Nazwa Średnia cena Typ Długość kabla Mikrofon
Sony MDR-V55 250,00 zł nauszne 1.2 m nie
Sony MDR-ZX600 170,00 zł nauszne 1.2 m nie
Sony MDR-ZX100 81,00 zł nauszne 1.2 m nie

kliknij na nazwę słuchawek, aby zobaczyć porównanie cenowe

Słuchawki te wyposażone zostały w 40 milimetrowe przetworniki akustyczne oraz utrzymują czułość na poziomie 105 dB/mW, a ich pasmo przenoszenia ma zakres od 5 do 25 000 Hz. Mamy tutaj 1.2 metrowy kabel co jednoznacznie świadczy o tym, że są to słuchawki typowo w drogę. Jednak śmiało można ocenić komfort noszenia jako duży, tak więc jeżeli zakupimy sobie przedłużkę do gniazda 3.5 mm śmiało i co najważniejsze komfortowo możemy użytkować je w domu.

YouTube Preview Image

Na zakończenie warto wspomnieć, że ich cena to około 250 złotych. Można je znaleźć gotowe do odsłuchu w wybranych sklepach z elektroniką czy Sony Centre, a naprawdę warto je sprawdzić.

Summary
Reviewer
Marcin
Review Date
Reviewed Item
Sony MDR-V55
Author Rating
5

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>