Tanie słuchawki na usb – czy są takie na rynku?

Istnieje pewien segment rynku słuchawek o, którym większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Są to słuchawki podłączane do komputera przez kabel USB. Taki wtyk powoduje, że nie wykorzystamy ich praktycznie nigdzie indziej.W takim razie dla kogo one są i co oferują?

Creative SB Tactic 3D

foto:Creative

Słuchawki na USB weszły do sprzedaży na przełomie 2010 roku, wtedy był ich największy wysyp, a ceny zauważalnie powędrowały w dół. Jak się szybko okazało większość osób nie była nimi zbyt szczególnie zainteresowana.

Skoro słuchawki posiadają gniazdo USB oznacza to, że nie podłączymy ich do telefonu, odtwarzacza mp3, mp4 ani nawet do tabletu. Mimo tego minęły 4 lata, a one nadal są, dla kogo są więc przeznaczone? Tak właściwie są to słuchawki głównie dla… graczy. Oczywiście istnieje kilkanaście modeli przeznaczonych dla osób pracujących przy słuchawce, które muszą posiadać mikrofon.

Przykładowe słuchawki na USB

Nazwa Średnia cena Typ Mikrofon
Steelseries 7H USB 510,00 zł nauszne nie
Steelseries Siberia V2 240.00 zł nauszne nie
Creative SB Tactic 3D 179,00 zł nauszne tak
Sennheiser PC 7 115,00 zł nauszne tak
Logitech PC960 94,00 zł nauszne tak

kliknij na nazwę słuchawek, aby zobaczyć porównanie cenowe

Jak widać na powyższym zestawieniu na rynku znajdziemy zarówno tanie słuchawek Bluetooth jak i te drogie, cena Steelseries 7H na USB to ponad 500 złotych. Niestety nie udało mi się znaleźć nausznych słuchawek w rozsądnej cenie, które nie posiadały by mikrofonu. Warto również zauważyć, że Sennheiser PC 7 to słuchawki typowe do pracy, posiadają jedynie jedną słuchawkę i mikrofon.

YouTube Preview Image

Na koniec jeszcze raz pragnę podkreślić, że jeżeli zdecydujemy się na taki, a nie inny model słuchawek powinniśmy pamiętać o tym, że nie użyjemy z żadnym innym urządzeniem jak komputerem. Powoduje to, że jeżeli szukasz uniwersalnych słuchawek, który wykorzystasz również z telefonem komórkowym czy odtwarzaczem mp3 to niestety, ale one nie sprawdzą się w takiej roli.

Jeżeli więc poszukujesz uniwersalnych słuchawek, ale tylko do komputera warto zainteresować się przed wszystkim modelem słuchawek na USB od firmy Creative, a dokładniej SB Tactic 3D, który oferuje nie tylko dobrą jakość wykonania, ale również wbudowany mikrofon i stosunkowo przyjazną cenę. Słuchawki te wygodnie leżą na uszach i nie są stosunkowo ciężkie, a w wolnych chwilach w porównaniu do słuchawek Sennheisera pozwalają zrelaksować się przy dobrej muzyce.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do pozostawienia ich w komentarz.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>